Bezpłatne szczepienia przeciwko pneumokokom dla dorosłych

W roku 2023 Powiat Aleksandrowski ponownie przystąpił do realizacji „Programu profilaktyki zakażeń pneumokokowych wśród osób dorosłych w oparciu o szczepienia przeciwko pneumokokom w województwie kujawsko-pomorskim”, w ramach którego przewidziano szczepienia dla 20 osób z terenu powiatu aleksandrowskiego.

W ramach realizacji Programu do grudnia 2023 r. prowadzone są bezpłatne szczepienia przez NZOZ Przychodnia Lekarska Kędzierscy Sp. z o.o. Sp.k. filia podmiotu w Aleksandrowie Kujawskim, ul. Słowackiego 20 w godzinach pracy przychodni (pon.-pt., godz. 8.00-18.00), tel. 54 282 32 29.

Zachęcamy mieszkańców Powiatu Aleksandrowskiego do skorzystania z bezpłatnych szczepień.

Osoby zainteresowane, spełniające łącznie wymagania programu, tj.:

– osoby powyżej 65 roku życia,  

– zameldowane na terenie gminy wchodzącej w skład Powiatu Aleksandrowskiego: Miasta Aleksandrów Kujawski, Miasta Ciechocinek, Miasta Nieszawa, Gminy Aleksandrów Kujawski, Gminy Raciążek, Gminy Koneck, Gminy Zakrzewo, Gminy Waganiec, Gminy Bądkowo,

– nieszczepione szczepionką przeciwko pneumokokom,

– będące w grupie ryzyka – osoby leczone z powodu przewlekłego nieżytu oskrzeli lub dychawicy oskrzelowej (pacjent zgłaszający się na szczepienie zobowiązany będzie do przedstawienia zaświadczenia lekarskiego potwierdzającego przynależność do grupy ryzyka) mogą zgłaszać się bezpośrednio do punktu szczepień.

Więcej informacji o Programie znajduje się na stronie internetowej www.programy.wsoz.pl

Realizacja „Programu profilaktyki zakażeń pneumokokowych wśród osób dorosłych w oparciu o szczepienia przeciwko pneumokokom w województwie kujawsko-pomorskim” na terenie Powiatu Aleksandrowskiego finansowana jest ze środków Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego i środków Powiatu Aleksandrowskiego.

Zwiększ czcionkę
Wersja kontrastowa